Praktické informace

JAK SE DOSTANU NA LETIŠTĚ?

Informace jak na letiště a kde se na letišti setkáme najdete na našich webových stránkách v sekci Letiště

JE NA LETIŠTI PARKOVIŠTĚ?

Informace kde a jak na jednotlivých letištích parkovat najdete na našich webových stránkách v sekci Letiště.

DĚTI NA PALUBĚ?

Děti jsou na palubě vítány! Doporučujeme věk od 4 let a více. Děti mladší 10 let je nutný doprovod alespoň jedné dospělé osoby. Přepravu dětí oznamte při objednávce letu, abychom pro ně připravili na palubu autosedačku a dětská sluchátka. Pro dítě mladší jednoho roku doporučujeme vlastní autosedačku. Všichni pasažéři včetně dětí jsou při letu připoutáni bezpečnostním pásem.

LÉTÁTE V NOCI?

Ano. Let v noci je možný, vždy však pouze po domluvě.  Pro lety v noci je nutné přistávat a odlétat z letiště s nočním provozem. V Praze je to Letiště Václava Havla, Při letu v noci je nutné počítat se zvýšenými náklady a tudíž s vyšší cenou letu.

Storno objednávky, zrušení letu

CO SE STANE, KDYŽ BUDE ŠPATNÉ POČASÍ?

Pokud bude nuceni zrušit Váš let kvůli špatnému počasí, budeme Vás sami kontaktovat a Váš let přeložíme na jiný den bez žádných dodatečných nákladů.

CO KDYŽ POTŘEBUJI ZRUŠIT MŮJ LET?

Pokud potřebujete zrušit Váš let zavolejte nám na +420 725 964 081.

Zrušení letu se řídí následujícími storno podmínkami:

Let zrušen kvůli špatnému počasí – let bude realizován v náhradním termínu, nebude-li to možné bude klientovi vráceno 100% zaplacené částky.

Let zrušen se strany BLUE SKY AVIATION z jiného důvodu – klientovi bude nabídnut náhradní termín, nebude-li náhradní termín akceptován bude klientovi vráceno 100%  zaplacené částky.

Let zrušen klientem –  3 a více dnů před plánovaným datem startu – let bude realizován v náhradním termínu, nebude-li to možné bude klientovi vráceno 100% zaplacené částky.

Let zrušen klientem – méně jak 3 dny před dnem letu – může vám být účtován storno poplatek až 20% z ceny letu. Let může být realizován v náhradním termínu, musí však být uhrazen případný storno poplatek.

Pokud se ke svému letu nedostavíte, ztrácíte nárok na vrácení peněz.

JAK ŠPATNÉ MUSÍ BÝT POČASÍ, NEŽ BUDE LET ZRUŠEN?

Let bude zrušen při mlze, silném dešti a sněžení, bouřce a silném větru. Let také nebude možné uskutečnit, bude-li vzletová dráha pokrytá sněhem.

Bezpečnost letu

JAKÝ JE TECHNICKÝ STAV LETADEL?

Vaše bezpečnost je naší prioritou. Naše letadla jsou téměř nová či průběžně modernizovaná, tak aby neustále držela krok s moderní dobou. Jsou vybavena nejmodernějšími zařízeními pro zvýšení bezpečnosti a konformity letu, jak pro piloty, tak pro pasažéry. Mají moderní navigační a řídící přístroje, pohodlný a renovovaný interiér. Každých 50 hodin procházejí důkladnou revizí v autorizovaném leteckém servisu. http://www.aircare.cz/ a http://dsa.cz/index.php/servis.

JSEM POJIŠTĚN?

Společnost BLUE SKY AVIATION je odpovědnostně pojištěna. Od startu po přistání je každý pasažér plně pojištěn. Na každého cestujícího se vztahuje zákonné pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem letadla na životě a zdraví v souladu s „nařízením evropského parlamentu a rady (ES) č. 785/2004″.

Vyhlídkové a zážitkové lety

JAK A KDY NEJLÉPE REZERVOVAT TERMÍN LETU?

Termín svého letu si nejlépe rezervujte telefonicky na telefonním čísle +420 725 964 081. Můžete nám poslat však i email či sms zprávu a my Vás budeme obratem kontaktovat. Let lze rezervovat na náš email: info@blueskyaviation.cz nebo můžete využít kontaktní formulář na našich webových stránkách. Vyhlídkový let si stačí rezervovat i jen několik dní dopředu. Doporučujeme týden před plánovaným termínem. Zážitkový let, který je v rozsahu více dní je potřeba si rezervovat s předstihem přibližně 2-3 týdnů.

JAK DLOUHO PLATÍ OBJEDNÁVKA LETU?

Termín svého letu si můžete rezervovat až 6 měsíců od data koupě letu. Pokud se z nějakého důvodu let nebude moci realizovat do 6 měsíců od jeho koupě, stále je možné platnost objednávky prodloužit. Zavolejte nám, jistě se domluvíme.

JAK DLOUHO PLATÍ DÁRKOVÝ POUKAZ?

Dárkový poukaz platí 6 měsíců od data koupě letu. Platnost dárkového poukazu je vyznačena na dárkovém poukazu.

MUSÍM SI LET OBJEDNAT A ZAPLATIT DOPŘEDU?

Ano. Cenu za let doporučujeme uhradit, před plánovaným termínem letu na základě objednávky. Platbu lze realizovat nejlépe bankovním převodem na náš účet 777282/5500 variabilní symbol je datum objednávky, do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a příjmení. Po uhrazení ceny vám zašleme emailem fakturu.

PŘIJÍMÁTE PLATEBNÍ POUKÁZKY?

Přijímáme platební poukázky SODEXO – Flexi Pass, Fokus Pass, Dárkový Pass, Bonus Pass, Relax Pass

Lety horkovzdušným balónem

CO S SEBOU NA PALUBU BALÓNU?

Sportovní oblečení – Let balónem není opera! Doporučujeme Vám zvolit sportovní oblečení a sportovní obuv vždy s ohledem na roční dobu. Fotoaparát či video kameru – Nezapomeňte na dobrý fotoaparát či video kameru, pro pořízení unikátních snímků a trvalou památku na Váš let. Přátele a kamarády – Vezměte na palubu svoje blízké a kamarády ať si let užijí s Vámi, sdílené zážitky jsou ty nejlepší!

DĚTI NA PALUBĚ BALÓNU?

Děti jsou na palubě vítány! S ohledem na jejich bezpečnost a maximální zážitek z letu je doporučená minimální výška dítěte 140 cm. Koš balónu je z důvodu bezpečnosti pasažérů vysoký 125 cm, malé děti nevidí přes okraj a brzy po vzletu je let omrzí. V koši balónu nejsou žádná sedátka, na kterých by si děti mohly odpočinout, celý let je absolvován ve stoje.

JSOU NĚJAKÁ ZDRAVOTNÍ ČI JINÁ OMEZENÍ PRO LET BALÓNEM?

Letu balónem se může zúčastnit téměř každý s ohledem na svůj zdravotní stav a fyzické dispozice, ovšem bez ohledu na věk. Vzduchoplavby se může účastnit i devadesátiletý mistr sportu. Balónové létání není ani vyhrazeno pouze pro fyzicky zdatné jedince. Osoby, které v uplynulých 6 měsících podstoupily vážné operace a těhotné ženy i v raném stádiu těhotenství se bohužel letu zúčastnit nemohou.

VRÁTÍME SE PO LETU NA STEJNÉ MÍSTO ODKUD JSME STARTOVALI?

Nevrátíme. Směr letu balónu určuje vítr a ten řídit neumíme. Vzdálenost, kterou urazíme je pak odvislá od rychlosti větru. Při obvyklé době letu cca 1 hodinu urazíme balónem vzdálenost přibližně 10 – 20 km. Poté se budeme muset všichni dopravit na místo startu. Přepravu zpět na místo startu zajišťujeme částečně my a částečně i vy. Vždy je to na domluvě. Ještě jsme nikdy, nikoho, nikde nezapomněli ani nenechali.

CO SE STANE, KDYŽ BUDE ŠPATNÉ POČASÍ?

Balónové létání je velmi závislé na přízni počasí. Někdy si člověk na své počasí musí počkat. Pokud je počasí nevhodné pro let balónem, let bude odložen. Na nejbližší možný následující termín vždy po vzájemné domluvě bez žádných dodatečných nákladů a poplatků. Vždy vás budeme informovat. Těsně před plánovaným termínem budeme ve vzájemném telefonickém kontaktu.

JAKÉ JE PŘÍZNIVÉ POČASÍ PRO LET BALÓNEM?

Nesmí být vítr silnější než 4 m/s nesmí pršet nebo sněžit. Musí  být dobrá dohlednost. Horkovzdušné balóny nelétají v termickém proudění, které vzniká převážně v letních měsících od nerovnoměrně ohřátého povrchu země. Z tohoto důvodu se během letních měsíců létá balónem jen za rozbřesku a před západem slunce, kdy je termika nejmenší.

Proč si vybrat BLUE SKY AVIATION?

MODERNÍ LETADLOVÝ PARK

CESSNA PILOT CENTRUM

SIMULÁTOR FNPT II

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

PROFESIONÁLNÍ VÝCVIK

ON-LINE VÝUKA TEORIE