LET BALÓNEM

Detail letu

Odlet Liberecko, odkudkoliv
Směr letu po směru větru
Délka zážitku 1 den
Délka letu 60 min

Detail balónu

Balón Horkovzdušný balón BB45Z
Rychlost větru
Objem obalu 4 500 m3
Posádka 1 pilot, 6 cestujících
Cena pro 6 osob 23990 Kč
 Objednat let >

POPIS

Balónem létáme celoročně

V zimě  či létě, na jaře i na podzim. Každé roční období má své kouzlo. V letních měsících jsou vyhlídkové lety balónem plánovány v ranních nebo v podvečerních hodinách. V tyto denní časy na vás čekají nejzajímavější světelné podmínky, které jsou přímo stvořené k pořízení unikátních fotografií. U ranních letů se setkáváme před východem slunce a u podvečerních letů pak přibližně 3 hodiny před západem. V zimních měsících létáme i během dne. Takto stanovené doby startu mají své opodstatnění, neboť  let balónem se dá uskutečnit jen za příznivého počasí.

Příznivé počasí pro let balónem:

Vítr nesmí být silnější než 4 m/s a nesmí pršet ani sněžit. Musí  být dobrá dohlednost. Protože je balón lehčí než vzduch, působí na něj termické proudy, proto můžeme v létě létat jen za rozbřesku a před západem slunce, kdy je termika nejmenší.

Doba letu:

Nafouknutí balónu trvá okolo 20 minut a pak rovnou do vzduchu! Let trvá v průměru jednu hodinu. Budeme stoupat od vrcholku stromů až do výšky několika tisíců stop. Při letech je vždy k vidění mnoho krás, ať už přírodních či vytvořených lidskou rukou a pilot vás na ně vždy upozorní, abyste o nic nepřišli.

Směr letu:

Horkovzdušný balón létá jen ve směru větru. Vzdálenost, kterou urazíme je pak závislá na jeho rychlosti. Během hodinového obvykle letu urazíme 10 – 20 km.

Důležité:

Abychom naplnili požadavek na vaši maximální bezpečnost při startu, během letu a při přistání balónu, má pilot balónu poslední a rozhodující slovo o výběru místa startu, doby letu, místa přistání nebo případně zrušení letu. Jeho rozhodnutí nemůže být ovlivňováno žádným způsobem.

Zdravotní stav:

Letu balónem se může zúčastnit téměř každý s ohledem na svůj zdravotní stav a fyzické dispozice, ovšem bez ohledu na věk. Vzduchoplavby se může účastnit i devadesátiletý mistr sportu. Balónové létání není ani vyhrazeno pouze pro fyzicky zdatné jedince. Osoby, které v uplynulých 6 měsících podstoupily vážné operace a těhotné ženy i v raném stádiu těhotenství se bohužel letu zúčastnit nemohou.

Darujte let balónem

Potěšte svoji drahou polovičku a darujte let balónem. Dárkový poukaz Vám ZDARMA zašleme poštou v krásném dárkovém balení a to bezprostředně po zaplacení.

Chci zakoupit dárkový poukaz >

Potřebujete se na něco zeptat

Volejte 725 964 081 nebo pište přes kontaktní formulář