PILOTEM NA ZKOUŠKU CESSNA 172M

Detail letu

Odlet Letiště Praha
Délka zážitku 2 hod
Briefing 30 min
Délka letu 30 min

Detail letadla

Letadlo Cessna 172M OK-BAF
Rychlost 110 knots (200 km/h)
Dolet letadla 880 km
Počet sedadel 4 vč. pilota
Cena pro 1 osobu + 2 pas. 4490 Kč
 Objednat let >

Popis

Během předletového briefingu si společně s instruktorem nad mapou naplánujete let, zjistíte si aktuální meteorologické podmínky, zkontrolujete letadlo. Pak vás již čeká samotný let, při kterém budete letadlo sami pilotovat. Vyzkoušíte si letadlo ovládat ve stoupání nebo klesání, provádět základní zatáčky a přitom se orientovat v běžných leteckých přístrojích. Vzhledem k tomu, že je letadlo vybaveno dvojím řízením, můžete si vše užít ze sedadla velitele, vždy však pod taktovkou druhého pilota, který může okamžitě korigovat let.

Poletíme s letadlem CESSNA 172M. Letoun vyniká nadprůměrnými letovými vlastnostmi, jednoduchostí pilotáže a zejména vysokou bezpečností letu. Právem se stalo jedním z nejúspěšnějších letadel v historii a jedním z nejrozšířenějších typů provozovaných na celém světě. Patří k nejpoužívanějším letounem v leteckých školách pro pilotní výcvik.  Více o letadle čtěte na …

Na palubu můžete vzít i své přátele a blízké jako doprovod a podporu. Celkem mohou letět 4 lidé  – pilot, pilot na zkoušku a …. záleží jen na Vás koho si s sebou vezmete.

Pokud si ještě nejste úplně jistí, zda jste se pro pilotování letadla narodili a toužíte si pilotování vyzkoušet, je tento let určen právě Vám. Vysvětlíme Vám, co vše je s létáním spojeno a vyzkoušíte si řízení letadla z “velitelského” sedadla.

Pod vedením zkušených pilotů – instruktorů Vás seznámíme se vším, co musíte umět a znát, než se odpoutáme od země.

Vysvětlíme Vám, jak je to možné, že něco tak velkého a neforemného dokáže létat a že pokud dodržíte některá základní pravidla, stane se pro Vás létání stejně normálním a bezpečným jako každodenní jízda autem.

Připravíme spolu letadlo, provedeme předletové kontroly a oznámíme řídícímu letišti náš odlet. Součástí výcviku je vyzkoušení  základní pilotáže letadla, při níž nakonec sami budete řídit letadlo ve stoupání nebo klesání, provádět základní zatáčky a přitom se orientovat v běžných leteckých přístrojích. Vzhledem k tomu, že letadlo je vybaveno dvojím řízením, můžete si vše užít ze sedadla velitele, vždy však pod taktovkou druhého pilota, který může okamžitě korigovat let. Jediné co necháte na pilotovi bude start a přistání letadla.

Máte dotaz k organizaci letu? Projděte si často kladené otázky našich klientů!

Darujte tento let

Potěšte svoji drahou polovičku a darujte Pilotem na zkoušku! Dárkový poukaz Vám ZDARMA zašleme poštou v krásném dárkovém balení a to bezprostředně po zaplacení.

Chci zakoupit dárkový poukaz >

Proč si vybrat BLUE SKY AVIATION?

MODERNÍ LETADLOVÝ PARK

CESSNA PILOT CENTRUM

SIMULÁTOR FNPT II

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

PROFESIONÁLNÍ VÝCVIK

ON-LINE VÝUKA TEORIE