Letecký simulátor

LETECKÁ ŠKOLA BLUE SKY AVIATION

Studenti naší letecké školy mají možnost využít během pilotního výcviku letecký simulátor. Výhody leteckého simulátoru při pilotním výcviku je především seznámení se s daným letadlem za mnohonásobně nižší cenu než je cena skutečného letadla. Výhodou leteckého simulátoru je také možnost létat a trénovat, i když je venku špatné počasí. Na leteckém simulátoru se provádí nácvik veškerých činností v bezpečí, kdy je možné simulaci kdykoli zastavit a vše žákovi řádně vysvětlit. Po zvládnutí pilotáže na simulátoru pak žák přechází na skutečné letadlo a to bez stresu či obavy, že by něco nezvládl a při samotném letu se pak cítí komfortně.

Naše letecká škola disponuje 2-mi leteckými simulátory

Oba letecké simulátory jsou sestavy, kde stěžejní roli hraje software od Microsoft Flight Simulator X. Součástí simulátoru jsou veškeré standardní ovládací prvky jako ve skutečném letadle. Na softwaru leteckého simulátoru je možné nastavit bezpočet různých situací a letových podmínek, se kterými se piloti během letů mohou setkat. Je vybaven téměř všemi letišti po světě, proto si již jako pilot žák můžete dopřát přistání např. na velkých evropských, či amerických letištích, aniž by jste při tom opustili Prahu.

  • Letecký simulátor, který využíváme pro výcvik pilotů, připomíná kokpit letadla a žák se tak lépe vcítí do pilotáže. Stěžejní roli sestavy hraje software od Microsoft Flight Simulator X. Toto softwarové řešení nabízí špičkovou simulaci za pomocí počítače, který je patřičně hardwarově vybaven, aby zvládl v reálném čase přepočítávat aktuální terén, počasí, simulovat provoz atd. Vše je zobrazováno na velkém High Definition monitoru 1920×1080. Sestava obsahuje ještě druhý menším monitor, který vizualizuje palubní desku letadla s přístroji.
    Tento letecký simulátor má k dispozici veškeré ovládací prvky daného simulovaného letadla. Je výborný pro základní nácviky pilotáže a to jak za pravidel VFR ( Visual Flight Rules – pravidel letu za viditelnosti) tak i IFR (Instrument Flight Rules- pravidel letu podle přístrojů). Na daném simulátoru se nejvíce naši žáci cvičí na letadlech C172 a nebo C172SP s avionikou Garmin G1000.
    Tento letecký simulátor je umístěn v učebně na letišti v Letňanech.
  • Druhý letecký simulátor je umístěn v učebně naší letecké školy v Letňanech a jeho hardware tvoří stolní PC, velký monitor, přístrojová deska, knipl a pedály a je dostupný pro naše žáky po domuvě.
    Tento letecký simulátor je umístěn v učebně na letišti v Letňanech.

Některé části výcviku mohou naši žáci absolvovat na certifikovaných FNPT II simulátorech, s kterými naše společnost spolupracuje. Na certifikovaných leteckých simuátorech se obvykle provádí část výcviku IR, CPL a MCC. Jedná se o simulátory letounu Boeing 737NG, Airbus A320, ATR 42, nebo např. Cessna 182 Skylane.

Ceny za výcvik na leteckém simulátoru naleznete v ceníku BLUE SKY AVIATION. Zde.

Chcete se stát pilotem?

Otestujte se jako pilot jednomotorového letadla. Máme pro vás ukázkovou hodinu za skvělou cenu. Objevte kouzlo létání! Vezmeme vás do letadla a rádi vám vysvětlíme další podrobnosti.

Stanete-li se žákem naší letecké školy, ukázková hodina je pro vás ZDARMA.

Proč si vybrat BLUE SKY AVIATION?

MODERNÍ LETADLOVÝ PARK

CESSNA PILOT CENTRUM

LETOVÝ SIMULÁTOR

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

PROFESIONÁLNÍ VÝCVIK

ON-LINE VÝUKA TEORIE