header_license_ato

Pilotní licence a pilotní zkoušky

LETECKÁ ŠKOLA BLUE SKY AVIATION

Poskytujeme pilotní výcvik pro licence od pilota soukromého letadla až po pilota dopravního letadla. Níže naleznete seznam licencí a kvalifikací pro piloty letadel řazené v doporučeném pořadí pro získání.

Ať se rozhodnete vybrat jakoukoliv pilotní dráhu, na začátku musíte podstoupit výcvik soukromého pilota:

Licence soukromý pilot letadla PPL

SOUKROMÝ PILOT LETADLA PPL(A)

Základní licence pilot soukromého letadla opravňuje pilota provádět soukromé, rekreační či sportovní lety jednomotorovým letadlem ve dne za viditelnosti země. Tato licence opravňuje pilota vzít na palubu až 5 pasažérů. Licence pilota soukromého letadla je základní licení i pro všechny zájmce o pilotní výcvik, kteří se chtějí stát profesionálními piloty.
Pilotní výcvik PPL >

PRŮKAZ RADIOTELEFONISTY

Každý pilot letadla musí mít průkaz radiotelefonisty. Průkaz radiotelefonisty vás opravňuje k používání radiostanice na palubě letadla. Složit zkoušku a obdržet průkaz radiotelefonisty musíte minimálně před prvním sólo (samostatným) letem.
Průkaz radiotelefonisty >

LETECKÁ ICAO ANGLIČTINA

Pokud budete chtít létat do zahraničí, mimo Slovenska, potřebujete mít zkoušku z letecké angličtiny tzv. ICAO angličtiny minimálně 4 stupně. Zkoušku skládáte u pověřeného zkušebního komisaře Úřadu pro Civilní letectví (ÚCL). Na zkoušku z ICAO angličtiny se můžete připravit v přípravném kurzu.
Letecká ICAO angličtina >

Navazující pilotní kvalifikace a kurzy k licenci PPL

NOČNÍ DOLOŽKA

Noční doložka (kvalifikace noc) vás opravňuje pro lety po západu slunce a můžete si ji udělat již v závěru výcviku pilot soukromého letadla PPL. Výcvik spočívá v letech po západu slunce a přistáních na letištích vybavených osvětlenou přistávací dráhou. Noční doložka slouží jako rozšíření vaší pilotní licence a není povinnou součástí výcviku PPL.
Pilotní výcvik NIGHT >

KVALIFIKACE EIR

Kvalifikace EIR – Enroute Instrument Rating umožňuje provádět tzv. lety podle přístrojů na trati. Tato kvalifikace je obzvlášť vhodná jako doplněk pro PPL piloty, kdy může během traťového letu pokračovat v letu i za zhoršených meteorologických podmínek.
Pilotní výcvik EIR >

ZÁKLADY IFR POSTUPŮ PRO VFR PILOTY

Výcvikový kurz základů IFR postupů pro VFR piloty. Jeho hlavním motivem je bezpečnost a bezpečné létání. V kurzu se dozvíte správné postupy při vstupu do IMC během VFR letu – bezpečné navedení na nejbližší letiště s přístrojovým přiblížením a bezpečné přistání i za IMC podmínek.
Kurz Basics IFR >

GARMIN 1000

Kurz je určen pro piloty GA (General Aviation). Jeho hlavním motivem je osvojit si používání moderních navigačních přístrojů Garmin 1000 na palubě letadla. Díky správnému a pohotovému ovládání Garmin 1000 zvýšíte bezpečnost vašeho létání, ale zpříjemníte si i samotnou pilotáž letounu. Teoretický výcvik probíhá na unikátním simulátor G1000.
Kurz GARMIN 1000 >

Pilotní licence a kvalifikace pro profesionální piloty

K následujícím typům a rozšíření výcviku doporučujeme absolvovat komplexní teorii ATPL 650 h, neboť zahrnuje jak znalosti potřebné pro IR/EIR, rovněž tak CPL, které tvoří více jak 80% objemu znalostí pro celou výuku ATPL.

Jako nezbytný kvalifikační kritérium je i dostatečná znalost anglického jazyka zakončená zkouškou z IFR angličtiny.

KVALIFIKACE IR

Kvalifikace pro lety podle přístrojů umožňuje provádět tzv. IFR lety. Pilot je oprávněn létat za meteorologických podmínek pro let podle přístrojů. Kvalifikace pro lety podle přístrojů se rozlišuje zvláště pro jedno a vícemotorové letouny. Kvalifikace IR je nezbytnou součástí výcviku pilota dopravního letadla.
Pilotní výcvik IR >

OBCHODNÍ PILOT LETOUNŮ CPL(A)

Licence obchodní pilot letounů CPL(A) umožňuje létat již jako profesionální pilot, to v praxi znamená, že můžete vykonávat komerční lety za úplatu např. při vyhlídkových letech nebo jako instruktor. Zároveň po absolvování teoretického výcviku ATPL a složení všech zkoušek opravňuje licence CPL vykonávat funkci druhého pilota na dopravních letadlech.
Pilotní výcvik CPL >

KVALIFIKACE MEP

Třídní kvalifikace MEP (Multi-Engine Piston) opravňuje pilota létat na více-motorových jedno-pilotních letounech. Tato třídní kvalifikace je nezbytná pro pokračovací výcvik pilota dopravního letadla. Tvoří základní kvalifikační kritéria při účasti na výběrových řízeních velkých leteckých společností.
Pilotní výcvik MEP >

KVALIFIKACE MCC

Kvalifikace MCC (Multi-Crew Cooperation) je výcvik součinnosti vícečlenné posádky. Tato kvalifikace je nutná pro výkon práce jako pilot aerolinek na více-pilotních letounech (MPA). Kvaifikace MCC je požadována při přijímacím řízení u aerolinek.
Pilotní výcvik MCC >

PILOT DOPRAVNÍHO LETADLA ATPL(A)

Licence dopravního pilota letadel ATPL (Airline Transport Pilot Licence) představuje nejvyšší úroveň pilotního vzdělání. Licence dopravní pilot letounu opravňuje vykonávat za úplatu funkci velitele více pilotních i jedno pilotních letadel nasazených na komerční lety. Licenci dopravního pilota může získat obchodní pilot letadla pokud má splněnou podmínku úspěšného zvládnutí výuky teorie ATPL (A) a zkoušky z této teorie u ÚCL, dále pak licenci CPL(A) + MEP + IR (SEP/MEP) + MCC a nálet na letadlech minimálně 1500 hodin z toho minimálně 500 hodin ve vícečlenné posádce.

Time-building

Jednou z podmínek získání výše zmíněných licencí profesionálních pilotů je také počet nalétaných hodin na letounech s určitým typem vybavení tzv. time building. Všechny naše letadla jsou vybavena požadovanou technikou pro lety VFR/IFR/NOC  a jsou vhodná k nalétání potřebných letových hodin pro získání výše uvedených licencí.

Rádi pronajmeme pilotům naše letadla za velmi výhodných podmínek, popřípadě dokážeme naše žáky zapojit do leteckých prací pro naši společnost a tím jim snížit náklady na time building.

Pronájem letadel >

Chcete se stát pilotem?

Otestujte se jako pilot jednomotorového letadla. Máme pro vás ukázkovou hodinu za skvělou cenu. Objevte kouzlo létání! Vezmeme vás do letadla a rádi vám vysvětlíme další podrobnosti.

Stanete-li se žákem naší letecké školy, ukázková hodina je pro vás ZDARMA.

Proč si vybrat naši společnost?

  • Naše ceny jsou nejlepší v celé ČR
  • Pro stálé zákazníky sleva až 10% z ceny za letovou hodinu
  • Bezpečnost je naše hlavní priorita
  • Naše letadla jsou moderní, spolehlivá a v perfektním stavu
  • Naši piloti a instruktoři jsou zkušení, dostatečně kvalifikovaní a příjemní lidé
  • Vyjdeme vám vždy maximálně vstříc