header_license_ato

Pilotní licence

LETECKÁ ŠKOLA BLUE SKY AVIATION

Poskytujeme pilotní výcvik od soukromého pilota letadla až po pilota dopravního letadla dle Evropských standardů a legislativy EASA / PART-FCL.

PILOT LEHKÝCH LETADEL – LAPL(A): 30 hod

Pilotní licence pilot lehkých letadel LAPL(A) opravňuje pilota provádět soukromé, rekreační či sportovní lety až 4-místným jednomotorovým letounem do celkové váhy 2 tuny. Držitel licence je limitován pro lety pouze na typ letounu, pro které získal oprávnění během výcviku, popřípadě absolvoval v letecké škole přeškolení na jiný typ letounu. S pilotní licencí LAPL můžete létat pouze ve dne a za viditelnosti země.
VÍCE INFORMACÍ O PODMÍNKÁCH ZÍSKÁNÍ >

SOUKROMÝ PILOT LETADEL – PPL(A): 45 hod

Pilotní licence soukromý pilot letadla PPL(A) opravňuje pilota provádět soukromé, rekreační či sportovní lety jednomotorovým letadlem ve dne a za viditelnosti země. Držitel licence je oprávněn provádět lety pouze pro soukromé účely, může vzít na palubu cestující, nemůže však létat za úplatu. Licence pilota soukromého letadla je základní licencí pro všechny zájemce o pilotní výcvik, kteří se chtějí stát profesionálními piloty.
VÍCE INFORMACÍ O PODMÍNKÁCH ZÍSKÁNÍ >

OBCHODNÍ PILOT LETADEL – CPL(A): 25 hod

Licence obchodní pilot letounů CPL(A)je první milník v profesionální letecké kariéře, v praxi to znamená, že již můžete vykonávat komerční lety za úplatu. Společně s kvalifikací pro noční létání NR a létání podle přístrojů IR(A) můžete létat ve dne i v noci za téměř jakýchkoli povětrnostních podmínek.
VÍCE INFORMACÍ O PODMÍNKÁCH ZÍSKÁNÍ >

KVALIFIKACE NOC – NR: 5 hod

Kvalifikace noc (noční doložka) vás opravňuje pro lety po západu slunce, za dobré viditelnosti a s přistáním na letišti vybaveném osvětlenou přistávací dráhou. Kvalifikaci noc si můžete udělat již v závěru výcviku soukromého pilota letadla PPL(A). Kvalifikace noc je rozšíření vaší pilotní licence soukromý pilot letadla PPL(A), není však jeho povinnou součástí.
VÍCE INFORMACÍ O PODMÍNKÁCH ZÍSKÁNÍ >

TRAŤOVÁ PŘÍSTROJOVÁ KVALIFIKACE – EIR(A): 15 hod

Traťová přístrojová kvalifikace EIR (A) umožňuje pilotovi provádět lety za takových meteorologických podmínek, kdy je pro bezpečné řízení letounu nutné použít přístroje (ztráta vizuálního kontaktu se zemí). Držitel traťové přístrojové kvalifikace má právo provádět lety podle přístrojů pouze v traťové fázi letu, vzlet a přistání musí být provedeno za dobrých meteorologických podmínek tj. viditelnosti země.
VÍCE INFORMACÍ O PODMÍNKÁCH ZÍSKÁNÍ >

PŘÍSTROJOVÁ KVALIFIKACE – IR(A): 50 hod

Přístrojová kvalifikace IR (A) umožňuje pilotovi provádět lety za takových meteorologických podmínek, kdy je viditelnost natolik snížená, že je nutné pro řízení letounu použít přístroje a to v jakékoli fázi letu.
VÍCE INFORMACÍ O PODMÍNKÁCH ZÍSKÁNÍ >

LETOVÝ INSTRUKTOR – FI(A): 30 hod

Letovým instruktorem může být jakýkoliv pilot s licencí soukromý (PPL), obchodní (CPL) nebo dopravní (ATPL) pilot s odpovídající letovou praxí a teoretickými znalostmi pro jednotlivé druhy pilotního výcviku, tj. od instruktora pro výcvik soukromého pilota, přes instruktora pro přístrojové létání až po instruktora obchodních pilotů.
VÍCE INFORMACÍ O PODMÍNKÁCH ZÍSKÁNÍ >

TIME-BUILDING

Jednou z podmínek získání výše zmíněných licencí profesionálních pilotů je také počet nalétaných hodin na letounech s určitým typem vybavení tzv. time building. Všechny naše letadla jsou vybavena požadovanou technikou pro lety VFR/IFR/NOC  a jsou vhodná k nalétání potřebných letových hodin pro získání výše uvedených licencí.

Rádi pronajmeme pilotům naše letadla za velmi výhodných podmínek, popřípadě dokážeme naše žáky zapojit do leteckých prací pro naši společnost a tím jim snížit náklady na time building.

PRONÁJEM LETADEL >

POTŘEBY PRO PILOTY

Potřeby a vybavení pro piloty

LETECKÉ DÁRKY

letecke-darky

KURZY A PŘEŠKOLENÍ

Kurzy a přeškolení

ZDOKONALOVACÍ LETY

zdokonalovaci-lety

LETADLA BSA

pronajem

SIMULÁTORY

Simulátor

PROVOZNÍ LICENCE

Licence BSA

CHCETE SE STÁT PILOTEM?

Otestujte se jako pilot jednomotorového letadla. Máme pro vás ukázkovou hodinu za skvělou cenu. Objevte kouzlo létání! Vezmeme vás do letadla a rádi vám vysvětlíme další podrobnosti.

Stanete-li se žákem naší letecké školy, ukázková hodina je pro vás ZDARMA.

Proč si vybrat BLUE SKY AVIATION?

letadlo2

MODERNÍ LETADLOVÝ PARK

thumbup

CESSNA PILOT CENTRUM

simulator

LETOVÝ SIMULÁTOR

person

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

1license

PROFESIONÁLNÍ VÝCVIK

e-learning

ON-LINE VÝUKA TEORIE