Pilot dopravního letadla ATPL(A)

TEORETICKÝ KURZ

Dle standardu EASA: PART-FCL  

Pilot dopravního letadla ATPL(A) je nejvyšší úroveň mezi pilotními licencemi. Licenci pilot dopravního letadla může získat pouze pilot, který absolvoval kurz teorie ATPL(A) u oprávněné letecké školy a úspěšně složí zkoušky z teorie pilota dopravního letadla na Úřadě pro civilní letectví.

Kariéra

Kurz teorie ATPL(A) je jeden z důležitých a nezbytných milníků ve vaší profesionální letecké kariéře. Pokud se chcete stát dopravním pilotem, musíte kurz absolvovat a úspěšně složit zkoušky z této teorie na Úřadě pro civilní letectví. V kurzu získáte kromě jiného také potřebné teoretické znalosti pro získání licence Obchodní pilot letounů (CPL) a kvalifikaci pro přístrojové létání (IR). Obě kvalifikace jsou nezbytné pro to, aby jste se mohli ucházet o místo prvního důstojníka u aerolinek. Poté co získáte předepsanou praxi jako pilot v letecké dopravě máte možnost ucházet se o licenci pilota dopravního letadla ATPL(A). Licence pilot dopravního letadla opravňuje držitele létat jako první důstojník či kapitán na dopravních letounech v obchodní letecké dopravě. Létat můžete soukromě či za úplatu a může vzít pasažéry na palubu. S touto licencí jste skutečný profesionální dopravní pilot.

Požadováno:

 • Minimálně 17 let pro zahájení kurzu
 • Držitel minimálně licence soukromý pilot letadla PPL(A)
 • Znalost matematiky a fyziky na středoškolské úrovni. Tyto znalosti prokazuje student maturitním vysvědčením nebo státní zkouškou z matematiky nebo fyziky popřípadě písemným testem znalostí v BLUE SKY AVIATION
 • Znalost anglického jazyka minimálně úroveň B1 podle mezinárodního standardu CEFR

Délka kurzu:

 • 18 měsíců – 650 hod*
 • z toho 68 hodin výuka na učebně

*minimální počet hodin

Zápočet předchozích zkušeností: Zápočet předchozích zkušeností: Držitélé licence CPL(A) mohou započítat 250 hodin, držitelé kvalifikace IR(A) mohou započítat 150 hodin.

Výuka teoretických znalostí:

BLUE SKY AVIATION poskytuje:

 • Distanční výukový kurz
 • Zahájení studia kdykoliv v průběhu roku
 • eLearning prostředí pro samostudium a testování znalostí
 • Individuální konzultace s instruktorem
 • Studijní materiály a učebnice jsou součástí eLearningu a jsou zahrnuty v ceně kurzu

Popis kurzu:

Kurz ATPL(A) teorie probíhá v 8-mi týdenních blocích/kurzech s fixním začátkem a koncem v průběhu roku. Jednotlivé bloky jsou rozděleny krátkými přestávkami. Celková délka kurzu je 18 měsíců. Tuto délku si může student zkrátit zvýšenou intenzitou studia.

Po zápisu do kurzu obdrží student doporučený studijní plán. Student se zapisuje dle doporučeného studijního plánu a vlastního uvážení ke studiu jednotlivých předmětů kurzu. Studentům doporučujeme studovat v každém studijním bloku 2 předměty, maximální počet je studium 4 předmětů v jednom 8-mi týdenním bloku.

Každý studijní předmět je rozplánovaný do 7 týdnů aktivního studia, 8-mý týden je určený pro opakování a závěrečné testování. Pro každý týden studia je studentovi prostřednictvím eLearningu k dispozici seznam literatury k prostudování, doplňkové studijní materiály, videa, pracovní sešity a testy.

Výuka na učebně je prováděna formou individuálních konzultací s lektorem, termíny jsou stanoveny dle domluvy mezi školou a studentem v rozshu určeném osnovou kurzu.

Předměty kurzu teorie pilota dopravního letadla ATPL(A):

Právní předpisy v oblasti letectví, obecné znalosti o letadle – drak letadla/systémy/pohonná jednotka, obecné znalosti o letadle – přístroje, hmotnost a vyvážení, výkonnost, plánování a sledování letu, lidská výkonnost, meteorologie, obecná navigace, radiová navigace, provozní postupy, principy letu, komunikace.

LETADLA BSA

SIMULÁTOR FNPT II

POTŘEBY PRO PILOTY

Potřeby a vybavení pro piloty

LETECKÉ DÁRKY

Chcete se stát pilotem?

Otestujte se jako pilot jednomotorového letadla. Máme pro vás ukázkovou hodinu za skvělou cenu. Objevte kouzlo létání! Vezmeme vás do letadla a rádi vám vysvětlíme další podrobnosti.

Stanete-li se žákem naší letecké školy, ukázková hodina je pro vás ZDARMA.

Proč si vybrat BLUE SKY AVIATION?

MODERNÍ LETADLOVÝ PARK

CESSNA PILOT CENTRUM

SIMULÁTOR FNPT II

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

PROFESIONÁLNÍ VÝCVIK

ON-LINE VÝUKA TEORIE