Taktický simulátor vrtulníku s virtuální realitou. Novinka v BSA!


Taktický pohyblivý simulátor vrtulníku s virtuální realitou (VR) –  Elite Helicopter Flight Control Unit (EHFCU) to je název  jednopilotního simulátoru umístěného na pohyblivé platformě zajišťující reálný pohyb a vibrace vrtulníku. Simulátor umožňuje pilotáž ve 2D zobrazení, ale též ve 3D zobrazení s využitím brýlí virtuální reality. Simulátor je reálný profesionální model vrtulníku Guimbal G2 Cabri s možností simulace i dalších modelů vrtulníků jako jsou Bell 407, Bell 412, Bell 429, EC120, Schweizer S300 CBi.

Jedná se o jeden z nejlépe vybavených taktických simulátorů s VR v České republice pro výcvik pilotů vrtulníků. Naše letecká škola představila toto špičkové výcvikové zařízení veřejnosti v říjnu letošního roku. Simulátor se nachází v prostorách letecké školy na Letišti Kladno pouhých 15 minut autem z Prahy-Ruzyně. 

Simulátor je určen jak pro žáky ve výcviku, piloty vrtulníků, ale i jen případným zájemcům z řad široké veřejnosti, aby si  vyzkoušeli a osvojili techniky pilotáže a řízení vrtulníku. Simulátor je k dispozici pro výcvik nejen klientům BLUE SKY AVIATION, ale také partnerským leteckým školám a široké veřejnosti.

Reportáž ČT 24 o simulátoru

Simulátor poslouží zejména k osvojení základních principů techniky pilotáže vrtulníku prakticky ve všech běžných i pokročilých manévrech a bez zvýšených nákladů na provoz. Díky autentickému ovládání je možné na simulátoru cvičit různé nouzové situace, jako např. všechny fáze autorotace, vysazení motoru ve visu, vysazení zadního rotoru apod.

Dále nabízí více taktických aspektů pilotáže vrtulníku za letu za viditelnosti jako např. visení, vzlet, přistání, let po okruhu, ale např. též možnost vyzkoušet si zavěšení břemene, kdy díky nekompromisně realistickým vjemům rozdělení pozornosti současně cítíte i podélné a příčné kmitání zavěšeného nákladu pod vrtulníkem během celého letu, včetně jeho hmotnosti a odporu ovlivňující průběh fyziky letu, kterému je nutné přizpůsobit techniku pilotáže

Co o nás říkají naši klienti

Sledujte nás