JOC – kurz „Jet Orientation Course“

Dle standardu EASA: PART-FCL

Kurz Jet Orientation Course (JOC) připravuje piloty před nástupem do výcviku typové kvalifikace na turbínové letouny.
Výcvik klade důraz na osvojení si postupů a dovedností v pilotáži moderních turbínových letounů. Rozdílnosti v ovládání letadel s turbínovými motory, létání ve velkých výškách, postupy při stoupání, klesání, přiblížení, vyčkávání, přistání, výcvik FMS.
Výcvik je teoretický i praktický. Praktický výcvik probíhá na simulátoru. Absolvování výcviku je potvrzeno certifikátem o absolvování.

Požadavky

Kariéra

Kurz JOC – Jet Orientation Course je určený pro piloty, kteří se chystají nastoupit do výcviku typové kvalifikace pro práci obchodního nebo dopravního pilota na více-pilotních letounech (MPA) a nemají předchozí zkušenost s moderními turbínovými letouny. Výcvik JOC je výhodou u přijímacího řízení do aerolinek.

Popis kurzu

Letový výcvik:

Celkový počet hodin letového výcviku: 8 hod

  • z toho s instruktorem: 8 hod v simulátoru FNPT II pro výcvik vícečlenné posádky
  • výcvik probíhá ve 2-členné posádce. 

Výcvikový simulátor: Airbus A320 FNPT II MCC APS

Výuka teorie:

  • výuka teoretických znalostí: 8 hod
  • z toho 8 hodin konzultace na učebně


Výcvik je vhodné spojit s výcvikem Multi-crew Cooperation (MCC) v kurzu:

 

Cena kurzu

Cena, kterou budete muset zaplatit, aby jste se naučili létat a získali pilotní průkaz je člověk od člověka rozdílná a závisí na mnoha faktorech. Cena by neměla být tím hlavním faktorem, v rozhodování, kde si svoji pilotní licenci uděláte. Když přijde na pilotní výcvik, levné je zřídka kdy dobré.

Základní faktory ovlivňující cenu výcviku:

  • Vaše cíle v letectví
  • Typ letadla pro výcvik s ohledem na cíle
  • Kolik času se mohu věnovat výcviku

 

Vaše cíle v létání mají významný dopad na to, jak bude váš celkový letecký výcvik prováděn. Pokud chcete létat pouze rekreačně, výcvik v letadle s lehčí avionikou bude výrazně lacinější než v porovnáním s businessmanem, či budoucím profesionálním pilotem.

Cena pilotního výcviku pro jednotlivé pilotní licence je stanovena v návaznosti na počet letových hodin v osnově, dobu pozemních příprav a z teoretické výuky v učebně. Dále je třeba počítat s dodatečnými výdaji za přistávací a jiné letištní poplatky a s poplatky za zkoušky na úřadech a platby za získání nezbytných oprávnění pro výcvik.

V naší letecké škole k výcviku ZDARMA získáváte:

Proč si vybrat Blue Sky Aviation

Distanční kurzy teorie s online výukou a video konferencemi

Studijní materiály v ceně kurzu

Zahájení kurzů teorie 6x během roku

Možnost individuálně přizpůsobit studium

Letecká škola v blízkosti Prahy

Vysoká úspěšnost našich studentů u zkoušek

Naše škola si díky Simulátoru Airbus A320 FNPT II MCC APS zajistila vedoucí postavení nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Simulátor  Airbus A320 FNPT II MCCsplňuje požadavky EASA pro výcvik pilotů Airline Pilot Standard (APS).

Letadlový park BSA tvoří letouny CESSNA vybavené moderní avionikou používanou v dopravních letadlech. Všechny letouny jsou pečlivě a pravidelně servisované.

Blue Sky Aviation je certifikovanou společností mezinárodní sítě leteckých škol CESSNA PILOT CENTER provozovanou výrobcem letounů Cessna, americkou společností Textron Aviation.

Pilotní výcvik od 0 až po profesionálního pilota dopravního letounu dle evropských standardů EASA. Získané licence a kvalifikace jsou platná ve všech zemích Evropské unie.

Nemáte dostatek vlastních finančních prostředků na výcvik? Pomůžeme vám zajistit financování vašeho pilotního výcviku.

Vyjdeme maximálně vstříc vašim potřebám a požadavkům jak ve výcviku, tak při pronájmu letounů. Letové i teoretické kurzy jsou formou individuálních lekcí, pouze instruktor a student.

Materiály pro studium teorie a testové otázky pro přípravu na zkoušky jsou pro vás dostupné non stop on-line i off-line prostřednictvím našeho unikátního e-learningového portálu. Oxford Aviation Academy učebnice pro výuku teorie jsou zdarma. 

Letadla pro vaše lety si rezervujete sami v našem on-line rezervačním systému.

Nabízíme vlastní ubytování pro studenty naší letecké školy přímo na našem letišti Kladno nebo vedle letiště Václava Havla v Praze – 20 min od nás.