KURZY, PROFESNÍ ZKOUŠKY A PŘEŠKOLENÍ

PRO PILOTY GENERAL AVIATION

Vlastníte licenci PPL(A), či CPL(A)?

Pro všechny piloty všeobecného letectví (GA) poskytujeme kurzy pro rozšíření vašich pilotních dovedností. Kurzy jsou zajišťovány zkušenými instruktory naší letecké školy. Ať už se jedná o využívání moderních navigačních přístrojů, nebo umění letu za zhoršených podmínek či přeškolení na pokročilejší a na pilotáž náročnější typy letadel, zdokonalovací pilotní kurzy umožní vám, pilotům, posunout se dále a výše ve vašem létání.

SLUŽBA INSTRUKTORA


 • Kurzy zajišťuji kvalifikovaní instruktoři naší letecké školy
 • Délka kurzu či přeškolení není striktně dána. Uvedené hodiny jsou pouze doporučené.
 • Skutečně vynaložená doba záleží na vašich pilotních schopnostech a zkušenostech.

PŘÍNOS PRO PILOTA


 • Píšete si hodiny jako velící pilot (PIC)
 • Prohloubíte a rozšíříte si své pilotní dovednosti a kvalifikaci
 • Získanou kvalifikaci / přeškolení vám zapíšeme do Pilotního deníku.

VYBAVENÍ LETADEL


 • Garmin 1000
 • Autopilot
 • GPS,S-XPDR odpovídač
 • 8,33 Hz radia
 • Pravidelně aktualizované databáze Jeppesen

KURZY A ZKOUŠKY PRO PILOTY

ZKOUŠKA Z LETECKÉ ANGLIČTINY ICAO NOVÉ!

VÍCE INFORMACÍ >

OBSAH ZKOUŠKY

BLUE SKY AVIATION je Úřadu pro Civilní letectví (ÚCL) schválenou organizací pro zkoušky z angličtiny ICAO. Zkouška z ICAO angličtiny je povinná pro všechny piloty a žáky ve výcviku pilota, kteří létají mimo území státu, kde jsou rodilými mluvčí.

KURZ LETECKÉ ICAO ANGLIČTINY

VÍCE INFORMACÍ >

OBSAH KURZU

Pokud budete chtít létat i do zahraničí, mimo Slovensko, potřebujete mít zkoušku z letecké angličtiny tzv. ICAO angličtiny, minimálně 4 stupně. Připravili jsme pro vás kurz, jehož cílem je příprava ke zkoušce z ICAO angličtiny s pověřeným zkušebním komisařem Úřadu pro Civilní letectví (ÚCL).

KURZ LÉTÁNÍ V ALPÁCH

VÍCE INFORMACÍ >

OBSAH KURZU

Společně s naší partnerskou leteckou školu AirLink v Salzburgu, LOWS jsme pro Vás připravili profesionální a komplexní letecký kurz, který je naprosto ojedinělý v České Republice a velmi výrazně může přispět k zvýšení Vašich pilotních zkušeností a dovedností, a hlavně velkou mírou přispět k bezpečnosti provádění pilotáže v atypickém prostředí.

KURZ GARMIN 1000

VÍCE INFORMACÍ >

OBSAH KURZU

Kurz je určen pro piloty GA (General Aviation). Jeho hlavním motivem je osvojit si používání moderních navigačních přístrojů Garmin 1000 na palubě letadla. Díky správnému a pohotovému ovládání Garmin 1000 zvýšíte bezpečnost vašeho létání, ale zpříjemníte si i samotnou pilotáž letounu.

KURZ ZÁKLADY LÉTÁNÍ PODLE PŘÍSTROJŮ

VÍCE INFORMACÍ >

OBSAH KURZU

Kurz je určen pro piloty VFR (Visual Flight Rules). Jeho hlavním motivem je bezpečnost a bezpečné létání. V kurzu se dozvíte, jak by měl pilot správně postupovat při vstupu do IMC (Instrument Meteorological Conditions) během VFR letu – bezpečné navedení na nejbližší letiště s přístrojovým přiblížením a bezpečné přistání i za IMC podmínek.

ZKOUŠKA VŠEOBECNÝ PRŮKAZ RADIOTELEFONISTY

VÍCE INFORMACÍ >

OBSAH ZKOUŠKY

Průkaz radiotelefonisty opravňuje pilota k používání radiostanice na palubě letadla. Zkouška pro získání Všeobecného průkazu telefonisty je určena především pro naše zahraniční studenty, kteří neovládají český jazyk natolik, aby mohli jít ke zkoušce na Český telekomunikační úřad.

PŘEŠKOLENÍ NA TYP LETADLA

PŘEŠKOLENÍ NA CESSNA 350 CORVALIS

VÍCE INFORMACÍ >

PŘEŠKOLENÍ NA DIAMOND DA42

VÍCE INFORMACÍ >

Proč si vybrat BLUE SKY AVIATION?

MODERNÍ LETADLOVÝ PARK

CESSNA PILOT CENTRUM

SIMULÁTOR FNPT II

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

PROFESIONÁLNÍ VÝCVIK

ON-LINE VÝUKA TEORIE