PILOT DOPRAVNÍHO LETADLA ATPL(A)

KURZ TEORIE ATPL(A)

Dle standardu EASA: PART-FCL  

Pilot dopravního letadla ATPL(A) je nejvyšší úroveň mezi pilotními licencemi. Licenci pilot dopravního letadla může získat pouze pilot, který absolvoval kurz teorie ATPL(A) u oprávněné letecké školy a úspěšně složí zkoušky z teorie pilota dopravního letadla na Úřadě pro civilní letectví.

KURZ

Letový výcvik není součástí
Kurz teorie distanční kurz
Konzultace 68 hodin on-line

Věk min 17 let
Licence PPL(A)
Angličtina pokročilá znalost
Vzdělání Matematika a fyzika na středoškolské úrovni

Délka kurzu 18 měsíců

KARIÉRA

Kurz teorie ATPL(A) je jeden z důležitých a nezbytných milníků ve vaší profesionální letecké kariéře. Pokud se chcete stát dopravním pilotem, musíte kurz absolvovat a úspěšně složit zkoušky z této teorie na Úřadě pro civilní letectví. V kurzu získáte kromě jiného také potřebné teoretické znalosti pro získání licence Obchodní pilot letounů (CPL) a kvalifikaci pro přístrojové létání (IR). Obě kvalifikace jsou nezbytné pro to, aby jste se mohli ucházet o místo prvního důstojníka u aerolinek. Poté co získáte předepsanou praxi jako pilot v letecké dopravě máte možnost ucházet se o licenci pilota dopravního letadla ATPL(A). Licence pilot dopravního letadla opravňuje držitele létat jako první důstojník či kapitán na dopravních letounech v obchodní letecké dopravě. Létat můžete soukromě či za úplatu a může vzít pasažéry na palubu. S touto licencí jste skutečný profesionální dopravní pilot.

Požadováno:

 • Minimálně 17 let pro zahájení kurzu
 • Držitel minimálně licence soukromý pilot letadla PPL(A)
 • Znalost matematiky a fyziky na středoškolské úrovni. Tyto znalosti prokazuje student maturitním vysvědčením nebo státní zkouškou z matematiky nebo fyziky popřípadě písemným testem znalostí v BLUE SKY AVIATION
 • Znalost anglického jazyka minimálně úroveň B1 podle mezinárodního standardu CEFR – středně pokročilý

Délka kurzu:

 • 8 – 18 měsíců – 650 hod
 • z toho 68 hodin výuka na virtuální učebně*

*minimální počet hodin

Zápočet předchozích zkušeností: Zápočet předchozích zkušeností: Držitélé licence CPL(A) mohou započítat 250 hodin, držitelé kvalifikace IR(A) mohou započítat 150 hodin.

Výuka teoretických znalostí:

BLUE SKY AVIATION poskytuje:

 • Distanční výukový kurz s výukou on-line a video konferencemi
 • Zahájení studia 6x během roku
 • eLearning prostředí pro samostudium a testování znalostí
 • Konzultace s instruktorem prostřednictvím videokonferencí
 • Studijní materiály a učebnice jsou součástí eLearningu a jsou zahrnuty v ceně kurzu

Popis kurzu:

Kurz teorie pilot dopravního letadla poskytujeme formou distančního studia. Program kurzu zahrnuje samostudium a konzultace s instruktorem formou videokonferencí. Samostudium tvoří 85% z celého kurzu. Pro samostudium nabízí naše letecká škola studentům jedinečný a komplexní on-line systém výuky teorie.

Minimálně 68 hodin kurzu připadají na konzultace. Konzultace jsou poskytovány  ve virtuálních učebnách a jsou vedeny instruktorem. Lekce ve virtuálních učebnách jsou organizovány jako videokonference. Pro připojení ke konzultacím, potřebujete pouze notebook nebo tablet s kamerou a wifi.

Samotný kurz ATPL(A) teorie probíhá v 8-mi týdenních blocích/kurzech s fixním začátkem a koncem v průběhu roku. Jednotlivé bloky jsou rozděleny krátkými přestávkami. Celková maximální délka kurzu je 18 měsíců. Tuto délku si může student zkrátit zvýšenou intenzitou studia až na 8 měsíců.

Po zápisu do kurzu obdrží student doporučený studijní plán. Student se zapisuje dle doporučeného studijního plánu a vlastního uvážení ke studiu jednotlivých předmětů kurzu. Studentům doporučujeme studovat v každém studijním bloku 2 předměty, maximální počet je studium 4 předmětů v jednom 8-mi týdenním bloku.

Každý studijní předmět je rozplánovaný do 7 týdnů aktivního studia, 8-mý týden je určený pro opakování a závěrečné testování. Pro každý týden studia je studentovi prostřednictvím eLearningu k dispozici seznam literatury k prostudování, doplňkové studijní materiály, videa, pracovní sešity a testy.

Výuka na učebně je prováděna formou individuálních konzultací s lektorem, termíny jsou stanoveny dle domluvy mezi školou a studentem v rozshu určeném osnovou kurzu.

Předměty kurzu teorie pilota dopravního letadla ATPL(A):

Právní předpisy v oblasti letectví, obecné znalosti o letadle – drak letadla/systémy/pohonná jednotka, obecné znalosti o letadle – přístroje, hmotnost a vyvážení, výkonnost, plánování a sledování letu, lidská výkonnost, meteorologie, obecná navigace, radiová navigace, provozní postupy, principy letu, komunikace.

Cena kurzu ATPL(A) teorie v rozsahu 650 hodin:

LETADLA BSA

SIMULÁTOR FNPT II

ZDOKONALOVACÍ LETY

Proč si vybrat BLUE SKY AVIATION?

MODERNÍ LETADLOVÝ PARK

CESSNA PILOT CENTRUM

SIMULÁTOR FNPT II

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

PROFESIONÁLNÍ VÝCVIK

ON-LINE VÝUKA TEORIE