CESSNA 172 SP – OK-RTR

PILOTNÍ VÝCVIK – TIME BUILDING – VYHLÍDKOVÉ LETY – LETECKÁ PŘEPRAVA

Letadlo

Typ letadla CESSNA 172SP
Registrace OK-RTR
Rok výroby 2007
Nálet 800 hod

Technická specifikace

Rychlost 124 knots (230 km/h, 143 mph)
Posádka 1 pilot, 3 pax
Dolet 950 km (4,2 h)
Dostup 14 000 ft
Výkon 180 hp

Výbava a pronájem letadla

VFR/IFR/NIGHT, Garmin 1000, Autopilot GFC 700, every 28 days update of  Garmin 1000 (Jeppesen), DME, ADF, Stormscope, ELT, Transponder S mode.

Ke stažení

Cessna 172SP – Pilot’s operating handbook
Pilot’s guide for Cessna
Garmin 1000

Popis

Cessna 172SP je čtyřmístný jednomotorový hornoplošník s motorem Lycoming o výkonu 180 HP s pevnou vrtulí. Letadlo je certifikováno pro lety VFR (lety za viditelnosti) i pro lety IFR (lety podle přístrojů) a pro lety v noci.

Letadlo je vybaveno avionikou Garmin 1000 s integrovaným autopilotem GFC700. Standardní konfigurace je rozšířena o DME, ADF a Stormscope a letoun může být využíván i pro IFR výcvik. Databáze G1000 je pravidelně aktualizována každých 28 dní (Jeppesen).

K výbavě letadla patří i Airbagy integrované do bezpečnostních pásů pro všechny cestující. Díky výborným letovým vlastnostem a vysoké bezpečnosti letu je letoun Cessna 172 výborná pro letecký výcvik, vyhlídkové lety a ostatní letecké práce.

Letoun OK-RTR je téměř nový se skvělým interiérem i exteriérem.

Historie letadel Cessna 172 sahá do roku 1956, kdy byly firmou Cessna Aircraft Company ve Spojených státech vyrobeny první letadla a od té doby jich bylo vyroveno více jak 43 000 kusů. Letoun vyniká nadprůměrnými letovými vlastnostmi, jednoduchostí pilotáže a zejména vysokou bezpečností letu. Právem se stalo jedním z nejúspěšnějších letadel v historii a jedním z nejrozšířenějších typů provozovaných na celém světě.

Ceník pronájmu letadla

1 hodina letu 5 170 Kč
Uvedená cena je bez DPH 21% za mokrou hodinu letu tj. včetně paliva. Cena je za pronájem letadla bez pilota.

Podmínky pronájmu letadla pilotům

Platná pilotní licence
Pojištění odpovědnosti pilota
Zkušební let s pilotem BLUE SKY AVIATION
Znalost Garmin 1000 nebo kurz G1000 v naší škole

Seznamovací let