CESSNA 350 CORVALIS- OK-WSM

AEROTAXI – SOUKROMÉ LETY – RYCHLE – SPOLEHLIVĚ – BEZPEČNĚ

Letadlo

Typ letadla CESSNA 350 CORVALIS
Registrace OK-WSM
Rok výroby 2007

Technická specifikace

Rychlost 190 knots (352 km/h, 219mph)
Posádka 1 pilot, 3 pax
Dolet 2 200 km (4,5 h)
Dosah 18 000 ft
Výkon 310 hp

Výbava a pronájem letadla

Garmin 1000, Syntetic Vision, full autopilot, oxygen, air-conditioning, double alternator, 2 battery

Ke stažení

Columbia 350 – Pilot’s operating handbook
Columbia 350 – Operating checklist – Normal procedures
Columbia 350 – Operating checklist – Emergency procedures
Columbia 350 – Specification

Popis

Letoun CESSNA 350 CORVALIS znám též pod názvem Columbia 350 je jednomotorový čtyřmístný dolnoplošník s pevným hlavním a příďovým podvozkem.

  • Columbia 350 patří mezi nejrychlejší a nejkomfortnější jednomotorové letouny na světě.
  • Letadlo je vybaveno vyspělou moderní avionikou, kterou naleznete i v dopravních letadlech.
  • Letadlo není vhodné pro letiště s travnatou plochou nebo dráhou kratší než 700 m.

OK-WSM je první a jediná Cessna 350 Corvalis v ČR!

Pohonnou jednotku tvoří vzduchem chlazený šestiválec Teledyne Continental s výkonem 310 HP a stavitelná vyhřívaná trojlistá vrtule McCauley. Letoun je schválen pro lety za podmínek IFR/VFR/NOC. Ovládání letadla sidestickem je podobné, jakým se řídí i velká dopravní letadla typu Airbus. Ve výbavě jsou SpeedBreaky, které umožňují okamžitě snížit rychlost až o 20%, když to vyžaduje situace. Součástí vybavení je plně integrovaný autopilot GFC700 a moderní avionika Garmin 1000. Letoun je rovněž vybaven satelitním připojením Datalink s přístupem na data o aktuální počasí a možností psát a přijímat sms zprávy i během letu ve velkých výškách.

Přečtěte si podrobnou technickou specifikaci k letadlu: Cessna 350 Columbia – Specification (pdf).

Ovládání letadla je podobné způsobu, jakým se ovládají velká dopravní letadla typu Airbus, ovládá se sidestickem. Součástí vybavení je plně integrovaný autopilot, moderní avionika Garmin 1000 GlassCockPit. Veškeré elektronické systémy jsou zdvojené. K letu do vyšších letových hladin je letoun vybaven kyslíkovým systémem. Mezi další prvky usnadňující pilotovi řízení je protisrážkový systém, stormscope, radar s aktuálním počasím a satelitní telefon, přes který je možno komunikovat se světem.

Cena pronájmu letadla

1 hodina letu

9 150 Kč

Ceny jsou bez DPH 21% za „mokrou“ hodinu letu – tj. včetně paliva. Ceny jsou za pronájem letadla bez pilota.
Toto letadlo si můžete výhodně pronajmout s pilotem nebo bez pilota.

Podmínky pronájmu letadla pilotům:

Platná pilotní licence.
Pojištění odpovědnosti pilota.
Přeškolení na typ letadla.
Minimální nálet 100 hodin jako PIC (velící pilot).

Proleťte se s Corvalis

Přeškolení
CESSNA 350 CORVALIS