TAKTICKÝ SIMULÁTOR VRTULNÍKU S VIRTUÁLNÍ REALITOU

SIMULÁTOR PRO VÝCVIK PILOTŮ VRTULNÍKU S VIRTUÁLNÍ REALITOU NA POHYBLIVÉ PLATFORMĚ

Simulátor vrtulníku

Typ letadla ELITE EHFCU – Elite Helicopter Flight Control Unit
Rok výroby 2020

Technická specifikace

Jednopilotní D-BOX pohyblivá platforma vybavená kolektivem, cyklikou a pedály
D-BOX jednotky zajišťující pohyb ve 3 osách
4K brýle VR (Virtuální Realita) (Pimax Innovation, HTC Vive, Oculus Rift S) umožňující 3D pohled
2D trénink s pomocí Samsung LCD 4K displej (168 cm)
SW X-plane komerční licence
Guimbal G2 Cabri, R22, R44 komerční licence
Další modely vrtulníků – Bell 407, Bell 412, Bell 429, EC120, Schweizer S300 CBi
Celosvětová navigační databáze
EFB Elektronic Flight Bag s iPADem
Vybavené instruktorské stanoviště

Popis:

ELITE EHFCU – Elite Helicopter Flight Control Unit:

  • je taktický pohyblivý simulátor vrtulníku s virtuální realitou (VR) od prestižní švýcarské firmy ELITE. Tento simulátor je jeden z nejlépe vybavených taktických simulátorů vrtulníků s VR v České republice.
  • jedná se o jednopilotní simulátor na pohyblivé platformě díky D-BOX jednotkám zajišťujícím reálný pohyb a vibrace vrtulníku. Má nastavitelné odezvy všech ovládacích prvků s možností rozšíření o taktické rukavice poskytující odezvu dotyku ovládacích prvků.
  • simulátor pracuje na profesionální licenci SW XPL. Základnu tvoří ELITE vrtulníková jednotka vybavená nastavitelnými řídícími prvky. Taktická VR s 4K rozlišením  fotorealistické scenérie. Díky VR reálné používání všech ovládacích prvků v kokpitu vrtulníku. Světová navigační databáze. Reálné (METAR, TAF) počasí a meteo podmínky umožnují výcvik jak VFR den tak noc.  Možnost VFR nebo IFR výcviku.  Díky vzdálenému přístupu možnost aktivního výcviku s instruktorem v kokpitu.
  • reálný proesionální model vrtulníku Guimbal G2 Cabri.

Jeden z nejlépe vybavených taktických simulátorů VR v České republice.

Seznamte se s Elite Helicopter Flight Control Unit (EHFCU)

  • simulátor slouží zejména k osvojení základních principů techniky pilotáže vrtulníku prakticky ve všech běžných i pokročilých manévrech bez zvýšených nákladů na provoz. Díky autentickému ovládání je možné na simulátoru cvičit různé nouzové situace, jako např. všechny fáze autorotace, vysazení motoru ve visu, vysazení zadního rotoru apod. Dále nabízí více taktických aspektů pilotáže vrtulníku za letu za viditelnosti jako např. visení, vzlet, přistání, let po okruhu, ale např. též možnost vyzkoušet si zavěšení břemene, včetně jeho hmotnosti a odporu ovlivňující průběh fyziky letu, kterému je nutné přizpůsobit techniku pilotáže
  • simulátor umožňující pilotáž ve 2D zobrazení, ale též ve 3D s využitím brýlí VR (virtuální reality) s pohyblivou platformou reflektující pohyb a vibrace v závislosti na řízení daného modelu vrtulníku. VR pracuje ve špičkovém rozlišení obrazu 4K, které dodává naprosto realistický zážitek.
  • autentické ovládání vrtulníku – simulátor je vybaven prvky systému výrobce ELITE Simulation Solutions AG – cyklické řízení s regulátorem otáček, kolektivní řízení, nožní řízení – pedály, sedačka – vše polohovatelné v závislosti na požadované ergonometrii, včetně nastavení tuhosti cykliky, kolektivu.
  • SW je založen na profesionální licenci XPL a profesionální licenci vrtulníku Guimball Cabri G2
  • možnost využití více typů vrtulníků s různorodou odezvou řídících prvků díky pohyblivé platformě, jejíž odezvu lze libovolně přizpůsobit danému typu vrtulníku a to včetně pístového, či turbínového pohonu.

Využití simulátoru pro veřejnost

  • Simulátor je určen jak pro žáky ve výcviku, piloty vrtulníků, ale i jen případným zájemcům z řad široké veřejnosti, aby si vyzkoušeli a osvojili techniky pilotáže a řízení vrtulníku.

Cena pronájmu simulátoru

1 hodina letu

950 Kč

Cena je bez DPH za hodinu letu.
Cena je za pronájem simulátoru bez instruktora.

Podmínky pronájmu vrtulníkového simulátoru:

Poskytujeme službu instruktora pro výcvik na tomto simulátoru.
Možnost pronájmu pro hobby piloty v doprovodu školeného instruktora.
Poskytujeme odbornou pomoc a potřebné zázemí pro instruktory a studenty.

Pilotní výcvik
PILOT VRTULNÍKU