KURZY PRO VÝCVIK PILOT VRTULNÍKU

VÝCVIKOVÉ KURZY CERTIFIKOVANÉ DLE EASA STANDARDŮ

Kurzy teorie

Kurzy teorie pro piloty vrtulníku

Profesionální pilot

Výcvikové kurzy pro piloty vrtulníku, kteří se chtějí vydat na dráhu profesionálního pilota

Soukromý pilot

Výcvikové kurzy pro soukromé potřeby, hobby a sportovní létání v České republice, ale i po celé Evropě

Kurzy pro instruktory

Profesní kurzy pro instruktory vrtulníku.

Typové kvalifikace

Výcvik na typ nebo typovou třídu helikoptéry.

KURZY TEORIE PRO PILOTY VRTULNÍKU

CPL(H) Kurz teoretické výuky – obchodní pilot (vrtulník) je určen zájemcům o výcvik k získání licence obchodního pilota CPL(H). Pro zahájení kurzu je potřeba být držitelem licence PPL(H).

Více  →

PPL(H) Kurz teoretické výuky – soukromý pilot (vrtulník) je určen zájemcům o výcvik k získání licence soukromého pilota PPL(H) nebo pilota lehkých vrtulníků LAPL(H).  Zkouška z teorie PPL(H) je nezbytným požadavkem pro získání licence soukromý pilot PPL(H) popřípadě licence pilot lehkých vrtulníků LAPL(H).

Více →

PROFESIONÁLNÍ VÝCVIK PILOTA VRTULNÍKU MODULOVÝ

Pilotní licence soukromý pilot vrtulníku PPL(H) opravňuje pilota provádět soukromé, rekreační či sportovní lety vrtulníkem, na který má typovou zkoušku, ve dne a za viditelnosti země. Držitel licence je oprávněn provádět lety pouze pro soukromé účely, může vzít na palubu cestující, nemůže však létat za úplatu. 

Více →

NIGHT(H) – kvalifikace pro lety v noci (vrtulník) je nezbytná kvalifikace pro profesionálního pilota vhodná je však i pro soukromé piloty vrtulníků. Absolventi kurzu NIGHT(H) – kvalifikace pro lety v noci (vrtulník) si rozšíří znalosti a dovednosti o létání podle přístrojů, což ocení zvláště při náhlém zhoršení povětrnostních podmínek a zvýší si svoje pilotní dovednosti pro lety za snížené viditelnosti, soumraku a v noci.

Více →

Pilotní licence obchodní pilot vrtulníku CPL(H) je významný milník v profesionální kariéře pilota vrtulníku. V praxi to znamená, že již můžete vykonávat komerční lety za úplatu a ucházet se tak o práci pilota vrtulníku.

Více →

VÝCVIKOVÉ KURZY PRO INSTRUKTORY

FI(H) – letový instruktor (vrtulník) je určen zájemcům o práci letového instruktora vrtulníku. Výsledkem úspěšného ukončení výcviku je získání kvalifikace FI(H) – letový instruktor (vrtulník) s oprávněním pro výcviky PPL(H), LAPL(H).

Více  →

VÝCVIKOVÉ KURZY PRO SOUKROMÉHO PILOTA VRTULNÍKU

Pilotní licence soukromý pilot „lehkých“ vrtulníků opravňuje pilota provádět soukromé, rekreační či sportovní lety na jednomotorových vrtulnících s maximální schválenou vzletovou hmotností 2 000 kg nebo méně a s maximálně 3-mi cestujícími na palubě.
Držitel licence je limitován pro lety pouze na typ vrtulníku, pro který získal oprávnění během výcviku, popřípadě absolvoval v letecké škole přeškolení na jiný typ vrtulníku.
S pilotní licencí LAPL můžete létat pouze ve dne a za viditelnosti země.

Více  →

Pilotní licence soukromý pilot vrtulníku PPL(H) opravňuje pilota provádět soukromé, rekreační či sportovní lety vrtulníkem, na který má typovou zkoušku, ve dne a za viditelnosti země. Držitel licence je oprávněn provádět lety pouze pro soukromé účely, může vzít na palubu cestující, nemůže však létat za úplatu. 

Více→

TYPOVÉ KVALIFIKACE

Typová kvalifikce pro vrtulník Guimbal Cabri G2 opravňuje pilota létat s vrtulníkem Guimbal Cabri G2. Cílem výcvikového kurzu je získat teoretické znalosti a praktické dovednosti potřebné k získání typové kvalifikace vrtulníku Guimbal Cabri G2

Více  →

Typová kvalifikce pro vrtulník Eurocopter EC120B opravňuje pilota létat s vrtulníkem Eurocopter EC120B. Cílem výcvikového kurzu je získat teoretické znalosti a praktické dovednosti potřebné k získání typové kvalifikace vrtulníku Eurocopter. EC120B

Více  →