LAPL(A) – pilot lehkých letadel (letoun)

Dle standardu EASA: PART-FCL

Licence pilota lehkého letadla LAPL(A) je určena především pro hobby a rekreační létání. Pilota opravňuje létat 4-místným jednomotorovým letounem do celkové váhy 2 tuny a vzít na palubu maximálně 3 cestující.

Držitel licence je limitován pro lety pouze na typ letounu, pro které získal oprávnění během výcviku, popřípadě absolvoval v letecké škole přeškolení na jiný typ letounu. S touto licencí není možné létat za úplatu.

Požadavky

Kariéra

Licence „LAPL“ pilota letounu je určena především pro hobby a rekreační létání. Licenci lze rozšířit na Licenci soukromého pilota PPL(A), která je základní licencí pro dráhu profesionálního pilota.

Pokud si nejste jistí jestli zvolit mezi LAPL nebo PPL výcvikem může vám pomoci tento článek: Porovnání licencí LAPL(A) a PPL(A)

Popis kurzu

Letový výcvik:

Celkový počet hodin letového výcviku: 30 hod*

  • z toho s instruktorem: 15 hod*
  • z toho samostatné lety: 6 hod*
  • z toho samostatné navigační lety: 3 hod*
  • z toho 1 let o délce nejméně 150 km (80 NM), během něhož pilot uskuteční 1 přistání na jiném letišti než je letiště odletu

*minimální počet hodin

Výuka teorie:

Kurz teorie LAPL(A) je v rozsahu a dle osnovy Kurzu PPL(A) Kurz teoretické výuky – soukromý pilot (letadlo). Kurz je individuální. Dle požadavků studenta může celý kurz probíhat: distančně (online) nebo prezenčně v kombinaci se samostudiem.

Konzultace s instruktorem: 20 hod (prezenčně nebo online)

Samostudium s využitím CBT (computer based training) prosřednictvím eLearningu naší školy.

eLEARNING naší školy obsahuje také zkouškové otázky pro přípravu na zkoušky na Úřadě pro civilní letectví. Prezenční výuka teorie probíhá v integraci s letovým výcvikem.

Studijní materiály a učebnice jsou součástí eLearningu a jsou zahrnuty v ceně kurzu.


Pokud si nejste jistí jestli zvolit mezi LAPL nebo PPL výcvikem může vám pomoci tento článek: Porovnání licencí LAPL(A) a PPL(A)

Cena kurzu

Cena, kterou budete muset zaplatit, aby jste se naučili létat a získali pilotní průkaz je člověk od člověka rozdílná a závisí na mnoha faktorech. Cena by neměla být tím hlavním faktorem, v rozhodování, kde si svoji pilotní licenci uděláte. Když přijde na pilotní výcvik, levné je zřídka kdy dobré.

Základní faktory ovlivňující cenu výcviku:

  • Vaše cíle v letectví
  • Typ letadla pro výcvik s ohledem na cíle
  • Kolik času se mohu věnovat výcviku

 

Vaše cíle v létání mají významný dopad na to, jak bude váš celkový letecký výcvik prováděn. Pokud chcete létat pouze rekreačně, výcvik v letadle s lehčí avionikou bude výrazně lacinější než v porovnáním s businessmanem, či budoucím profesionálním pilotem.

Cena pilotního výcviku pro jednotlivé pilotní licence je stanovena v návaznosti na počet letových hodin v osnově, dobu pozemních příprav a z teoretické výuky v učebně. Dále je třeba počítat s dodatečnými výdaji za přistávací a jiné letištní poplatky a s poplatky za zkoušky na úřadech a platby za získání nezbytných oprávnění pro výcvik.

V naší letecké škole k výcviku ZDARMA získáváte:

Proč si vybrat Blue Sky Aviation

Distanční kurzy teorie s online výukou a video konferencemi

Studijní materiály v ceně kurzu

Zahájení kurzů teorie 6x během roku

Možnost individuálně přizpůsobit studium

Letecká škola v blízkosti Prahy

Vysoká úspěšnost našich studentů u zkoušek

Naše škola si díky Simulátoru Airbus A320 FNPT II MCC APS zajistila vedoucí postavení nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Simulátor  Airbus A320 FNPT II MCCsplňuje požadavky EASA pro výcvik pilotů Airline Pilot Standard (APS).

Letadlový park BSA tvoří letouny CESSNA vybavené moderní avionikou používanou v dopravních letadlech. Všechny letouny jsou pečlivě a pravidelně servisované.

Blue Sky Aviation je certifikovanou společností mezinárodní sítě leteckých škol CESSNA PILOT CENTER provozovanou výrobcem letounů Cessna, americkou společností Textron Aviation.

Pilotní výcvik od 0 až po profesionálního pilota dopravního letounu dle evropských standardů EASA. Získané licence a kvalifikace jsou platná ve všech zemích Evropské unie.

Nemáte dostatek vlastních finančních prostředků na výcvik? Pomůžeme vám zajistit financování vašeho pilotního výcviku.

Vyjdeme maximálně vstříc vašim potřebám a požadavkům jak ve výcviku, tak při pronájmu letounů. Letové i teoretické kurzy jsou formou individuálních lekcí, pouze instruktor a student.

Materiály pro studium teorie a testové otázky pro přípravu na zkoušky jsou pro vás dostupné non stop on-line i off-line prostřednictvím našeho unikátního e-learningového portálu. Oxford Aviation Academy učebnice pro výuku teorie jsou zdarma. 

Letadla pro vaše lety si rezervujete sami v našem on-line rezervačním systému.

Nabízíme vlastní ubytování pro studenty naší letecké školy přímo na našem letišti Kladno nebo vedle letiště Václava Havla v Praze – 20 min od nás.