LAPL(H) – pilot lehkých letadel (vrtulník)

Dle standardu EASA: PART-FCL

Pilotní licence soukromý pilot „lehkých“ vrtulníků opravňuje pilota provádět soukromé, rekreační či sportovní lety na jednomotorových vrtulnících s maximální schválenou vzletovou hmotností 2 000 kg nebo méně a s maximálně 3-mi cestujícími na palubě.
Držitel licence je limitován pro lety pouze na typu vrtulníku, pro který získal oprávnění během výcviku, popřípadě absolvoval v letecké škole přeškolení na jiný typ vrtulníku.
S pilotní licencí LAPL můžete létat pouze ve dne a za viditelnosti země.

Požadavky

Kariéra

Licence „LAPL“ pilota vrtulníku je určena především pro hobby a rekreační létání. Držitele opravňuje létat na jednomotorových vrtulnících s maximální schválenou vzletovou hmotností 2 000 kg nebo méně a s maximálně 3-mi cestujícími na palubě. S touto licencí není možné létat za úplatu. Licenci lze rozšířit na licenci soukromého pilota vrtulníku PPL(H), která je základní licencí pro dráhu profesionálního pilota.

Popis kurzu

Letový výcvik:

Celkový počet hodin letového výcviku: 40 hod*

  • z toho samostatné lety: 10 hod*
  • z toho lety s instruktorem: 20 hod*
  • z toho samostatné navigační lety: 5 hod*
  • z toho 1 let o délce nejméně 150 km (80 NM), během něhož pilot uskuteční 1 přistání na jiném letišti než je letiště odletu

*minimální počet hodin

Výcvikový vrtulník: Guimbal Cabri G2

Výuka teorie:

Kurz teorie LAPL(H) je v rozsahu a dle osnovy Kurzu PPL(H) Kurz teoretické výuky – soukromý pilot (vrtulník). Kurz je individuální. Dle požadavků studenta může celý kurz probíhat: distančně (online) nebo prezenčně v kombinaci se samostudiem.

Konzultace s instruktorem: 20 hod (prezenčně nebo online)

Samostudium s využitím CBT (computer based training) prosřednictvím eLearningu naší školy.

eLEARNING naší školy obsahuje také zkouškové otázky pro přípravu na zkoušky na Úřadě pro civilní letectví. Prezenční výuka teorie probíhá v integraci s letovým výcvikem.

Studijní materiály a učebnice jsou součástí eLearningu a jsou zahrnuty v ceně kurzu.

Cena kurzu

Cena, kterou budete muset zaplatit, aby jste se naučili létat a získali pilotní průkaz je člověk od člověka rozdílná a závisí na mnoha faktorech. Cena by neměla být tím hlavním faktorem, v rozhodování, kde si svoji pilotní licenci uděláte. Když přijde na pilotní výcvik, levné je zřídka kdy dobré.

Základní faktory ovlivňující cenu výcviku:

  • Vaše cíle v letectví
  • Typ letadla pro výcvik s ohledem na cíle
  • Kolik času se mohu věnovat výcviku

 

Vaše cíle v létání mají významný dopad na to, jak bude váš celkový letecký výcvik prováděn. Pokud chcete létat pouze rekreačně, výcvik v letadle s lehčí avionikou bude výrazně lacinější než v porovnáním s businessmanem, či budoucím profesionálním pilotem.

Cena pilotního výcviku pro jednotlivé pilotní licence je stanovena v návaznosti na počet letových hodin v osnově, dobu pozemních příprav a z teoretické výuky v učebně. Dále je třeba počítat s dodatečnými výdaji za přistávací a jiné letištní poplatky a s poplatky za zkoušky na úřadech a platby za získání nezbytných oprávnění pro výcvik.

V naší letecké škole k výcviku ZDARMA získáváte:

Proč si vybrat Blue Sky Aviation

Distanční kurzy teorie s online výukou a video konferencemi

Studijní materiály v ceně kurzu

Zahájení kurzů teorie 6x během roku

Možnost individuálně přizpůsobit studium

Letecká škola v blízkosti Prahy

Vysoká úspěšnost našich studentů u zkoušek

Naše škola si díky Simulátoru Airbus A320 FNPT II MCC APS zajistila vedoucí postavení nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Simulátor  Airbus A320 FNPT II MCCsplňuje požadavky EASA pro výcvik pilotů Airline Pilot Standard (APS).

Letadlový park BSA tvoří letouny CESSNA vybavené moderní avionikou používanou v dopravních letadlech. Všechny letouny jsou pečlivě a pravidelně servisované.

Blue Sky Aviation je certifikovanou společností mezinárodní sítě leteckých škol CESSNA PILOT CENTER provozovanou výrobcem letounů Cessna, americkou společností Textron Aviation.

Pilotní výcvik od 0 až po profesionálního pilota dopravního letounu dle evropských standardů EASA. Získané licence a kvalifikace jsou platná ve všech zemích Evropské unie.

Nemáte dostatek vlastních finančních prostředků na výcvik? Pomůžeme vám zajistit financování vašeho pilotního výcviku.

Vyjdeme maximálně vstříc vašim potřebám a požadavkům jak ve výcviku, tak při pronájmu letounů. Letové i teoretické kurzy jsou formou individuálních lekcí, pouze instruktor a student.

Materiály pro studium teorie a testové otázky pro přípravu na zkoušky jsou pro vás dostupné non stop on-line i off-line prostřednictvím našeho unikátního e-learningového portálu. Oxford Aviation Academy učebnice pro výuku teorie jsou zdarma. 

Letadla pro vaše lety si rezervujete sami v našem on-line rezervačním systému.

Nabízíme vlastní ubytování pro studenty naší letecké školy přímo na našem letišti Kladno nebo vedle letiště Václava Havla v Praze – 20 min od nás.