PPL(H) – soukromý pilot (vrtulník)

Dle standardu EASA: PART-FCL

Pilotní licence soukromý pilot vrtulníku PPL(H) opravňuje pilota provádět soukromé, rekreační či sportovní lety vrtulníkem, na který má typovou zkoušku, ve dne a za viditelnosti země. Držitel licence je oprávněn provádět lety pouze pro soukromé účely, může vzít na palubu cestující, nemůže však létat za úplatu. Licence soukromého pilota vrtulníku je základní licencí pro všechny zájemce o pilotní výcvik, kteří se chtějí stát profesionálními piloty.

Požadavky

Kariéra

Licence soukromý pilota vrtulníku PPL(H) je základní licencí pro start kariéry profesionálního pilota vrtulníku. Přestože je licence základním krokem v profesionální letecké kariéře, opravňuje držitele licence létat pouze pro soukromé účely, tj. není možné létat za úplatu. S licencí soukromý pilot, získáním letové praxe a příslušnou teorií se však můžete stát instruktorem v letecké škole pro výcvik soukromého pilota vrtulníku.

Popis kurzu

Letový výcvik:

Počet hodin letového výcviku: 45 hod

  • z toho s instruktorem: 25 hod*
  • z toho samostatné lety: 10 hod*
  • z toho samostatné navigační lety: 5 hod*
  • z toho 1 let o délce nejméně 185 km (100 NM), během něhož pilot uskuteční 2 přistání na jiném letišti než je letiště odletu

*minimální počet hodin 

Výcvikový vrtulníkGuimbal Cabri G2

Výuka teorie:

Kurz teorie PPL(H) je v rozsahu a dle osnovy Kurzu PPL(H) Kurz teoretické výuky – soukromý pilot (vrtulník). Kurz je individuální. Dle požadavků studenta může celý kurz probíhat: distančně (online) nebo prezenčně v kombinaci se samostudiem.

Konzultace s instruktorem: 20 hod (prezenčně nebo online)

Samostudium s využitím CBT (computer based training) prosřednictvím eLearningu naší školy.

eLEARNING naší školy obsahuje také zkouškové otázky pro přípravu na zkoušky na Úřadě pro civilní letectví. Prezenční výuka teorie probíhá v integraci s letovým výcvikem.

Studijní materiály a učebnice jsou součástí eLearningu a jsou zahrnuty v ceně kurzu.

Cena kurzu

Cena, kterou budete muset zaplatit, aby jste se naučili létat a získali pilotní průkaz je člověk od člověka rozdílná a závisí na mnoha faktorech. Cena by neměla být tím hlavním faktorem, v rozhodování, kde si svoji pilotní licenci uděláte. Když přijde na pilotní výcvik, levné je zřídka kdy dobré.

Základní faktory ovlivňující cenu výcviku:

  • Vaše cíle v letectví
  • Typ letadla pro výcvik s ohledem na cíle
  • Kolik času se mohu věnovat výcviku

 

Vaše cíle v létání mají významný dopad na to, jak bude váš celkový letecký výcvik prováděn. Pokud chcete létat pouze rekreačně, výcvik v letadle s lehčí avionikou bude výrazně lacinější než v porovnáním s businessmanem, či budoucím profesionálním pilotem.

Cena pilotního výcviku pro jednotlivé pilotní licence je stanovena v návaznosti na počet letových hodin v osnově, dobu pozemních příprav a z teoretické výuky v učebně. Dále je třeba počítat s dodatečnými výdaji za přistávací a jiné letištní poplatky a s poplatky za zkoušky na úřadech a platby za získání nezbytných oprávnění pro výcvik.

V naší letecké škole k výcviku ZDARMA získáváte:

Proč si vybrat Blue Sky Aviation

Distanční kurzy teorie s online výukou a video konferencemi

Studijní materiály v ceně kurzu

Zahájení kurzů teorie 6x během roku

Možnost individuálně přizpůsobit studium

Letecká škola v blízkosti Prahy

Vysoká úspěšnost našich studentů u zkoušek

Naše škola si díky Simulátoru Airbus A320 FNPT II MCC APS zajistila vedoucí postavení nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Simulátor  Airbus A320 FNPT II MCCsplňuje požadavky EASA pro výcvik pilotů Airline Pilot Standard (APS).

Letadlový park BSA tvoří letouny CESSNA vybavené moderní avionikou používanou v dopravních letadlech. Všechny letouny jsou pečlivě a pravidelně servisované.

Blue Sky Aviation je certifikovanou společností mezinárodní sítě leteckých škol CESSNA PILOT CENTER provozovanou výrobcem letounů Cessna, americkou společností Textron Aviation.

Pilotní výcvik od 0 až po profesionálního pilota dopravního letounu dle evropských standardů EASA. Získané licence a kvalifikace jsou platná ve všech zemích Evropské unie.

Nemáte dostatek vlastních finančních prostředků na výcvik? Pomůžeme vám zajistit financování vašeho pilotního výcviku.

Vyjdeme maximálně vstříc vašim potřebám a požadavkům jak ve výcviku, tak při pronájmu letounů. Letové i teoretické kurzy jsou formou individuálních lekcí, pouze instruktor a student.

Materiály pro studium teorie a testové otázky pro přípravu na zkoušky jsou pro vás dostupné non stop on-line i off-line prostřednictvím našeho unikátního e-learningového portálu. Oxford Aviation Academy učebnice pro výuku teorie jsou zdarma. 

Letadla pro vaše lety si rezervujete sami v našem on-line rezervačním systému.

Nabízíme vlastní ubytování pro studenty naší letecké školy přímo na našem letišti Kladno nebo vedle letiště Václava Havla v Praze – 20 min od nás.