CESSNA 350 CORVALIS

Letadlo

Technická specifikace

Výbava letadla

Garmin 1000, Syntetic Vision, Full Auto-Pilot, Oxygen, Air-Conditioning (A/C), Double Alternator, 2 Battery

Ke stažení:

Popis

Letoun CESSNA 350 CORVALIS znám též pod názvem Columbia 350 je jednomotorový čtyřmístný dolnoplošník s pevným hlavním a příďovým podvozkem.

  • Columbia 350 patří mezi nejrychlejší a nejkomfortnější jednomotorové letouny na světě.
  • Letadlo je vybaveno vyspělou moderní avionikou, kterou naleznete i v dopravních letadlech.
  • Letadlo není vhodné pro letiště s travnatou plochou nebo dráhou kratší než 700 m.

Pohonnou jednotku tvoří vzduchem chlazený šestiválec Teledyne Continental s výkonem 310 HP a stavitelná vyhřívaná trojlistá vrtule McCauley. Letoun je schválen pro lety za podmínek IFR/VFR/NIGHT. Ovládání letadla sidestickem je podobné, jakým se řídí i velká dopravní letadla typu Airbus. Ve výbavě jsou SpeedBreaky, které umožňují okamžitě snížit rychlost až o 20%, když to vyžaduje situace. Součástí vybavení je plně integrovaný autopilot GFC700 a moderní avionika Garmin 1000. Letoun je rovněž vybaven satelitním připojením Datalink s přístupem na data o aktuální počasí a možností psát a přijímat sms zprávy i během letu ve velkých výškách.

Přečtěte si podrobnou technickou specifikaci k letadlu: Cessna 350 Columbia – Specification (pdf).

Ovládání letadla je podobné způsobu, jakým se ovládají velká dopravní letadla typu Airbus, ovládá se sidestickem. Součástí vybavení je plně integrovaný autopilot, moderní avionika Garmin 1000 GlassCockPit. Veškeré elektronické systémy jsou zdvojené. K letu do vyšších letových hladin je letoun vybaven kyslíkovým systémem. Mezi další prvky usnadňující pilotovi řízení je protisrážkový systém, stormscope, radar s aktuálním počasím a satelitní telefon, přes který je možno komunikovat se světem.

Rezervace letadla

Pokud máte zájem o pronájem letadla, napište nám přes formulář nebo volejte. Přečtěte si nejprve podmínky pronájmu letadel.