Cessna 172 RG Cutlass ve flotile BSA je připravena pro vaše lety

Sdílet příspěvek

Cessna 172 RG Cutlass ve flotile BSA je připravena pro vaše lety

 
Nově je pro vás k dispozici letoun Cessna 172 RG Cutlass patřící do kategorie „komplexní letoun“. Letoun k nám před vánoci přiletěl z Dánska, prošel potřebným servisem a převodem na české značky. Nyní je již připraven pro vaše výcvikové i soukromé lety.

Cessna 172RG Cutlass je čtyřmístný jednomotorový hornoplošník s motorem Lycoming o výkonu 180 HP s stavitelnou vrtulízatahovacím podvozkem. Letadlo patří do kategorie komplexních letounů a díky tomu je hojně využíván především ve výcviku obchodních pilotů licence CPL(A), kdy je požadováno, aby část výcviku probíhala právě na komplexním letounu.

Letadlo je certifikováno pro lety VFR (lety za viditelnosti) i pro lety IFR (lety podle přístrojů) a pro lety v noci. Letoun bude využíván především pro výcvik IR(A) a CPL(A)Soukromé lety budou možné pouze po zaškolení naším instruktorem a poté za přítomnosti safety pilota z BLUE SKY AVIATION na palubě.

Letadlo je vybaveno avionikou Garmin 430, autopilotem a novou radiostanicí. Standardní konfigurace je rozšířena o DMEADF.