GARMIN 1000 výcvikový kurz

Dle standardu EASA: PART-FCL

Kurz GARMIN 1000 je určen především pro soukromé piloty. Jeho hlavním motivem je osvojit si používání moderního navigačního přístroje Garmin 1000 na palubě letadla. Díky správnému a pohotovému ovládání Garmin 1000 zvýšíte bezpečnost vašeho létání, ale zpříjemníte si i samotnou pilotáž letounu. Kurz Garmin 1000 pořádáme ve dvou variantách: VFR postupy Garmin 1000 a IFR postupy Garmin 1000.

Předměty studia

Provozní příručka Garmin 1000

Požadavky

Kariéra

Kurz GARMIN 1000 je určen především pro soukromé piloty. V kurzu se naučíte používat moderní navigační přístroj Garmin 1000 jak pro lety VFR nebo volitelně pro lety IFR. Díky tomu si rozšíříte kvalifikaci pro letouny vybavené avionikou Garmin 1000. Rozšíření kvalifikace vám zapíšeme do vašeho Pilotního deníku.

Popis kurzu

Kurz Garmin 1000 pořádáme ve dvou variantách:

  • VFR postupy Garmin 1000
  • IFR postupy Garmin 1000

Časový harmonogram pro obě varianty kurzu je stejný – 2 hodiny. Pro zahájení kurzu IFR postupy Garmin 1000 je potřeba nejdříve absolvovat kurz VFR postupy Garmin 1000.

Fáze 1: Teorie G1000: 1 hod (učebna)

První fáze výcviku probíhá v naší učebně na letišti Kladno na výcvikovém zařízení Simulátor Garmin 1000. Jedná se o unikátní zařízení pro věrnou simulaci Garmin 1000 v kokpitu letadla, kterým naše letecká škola disponuje.

Simulátor Garmin 1000 je složený ze dvou obrazovek PFD (Primary flight display) a MFD (Multi-function display) a vybaven všemi ovládacími prvky Garmin 1000 jako v kokpitu letadla.

Fáze 2: Letový výcvik: 1 hod (simulátor, volitelně letadlo)

Druhá fáze výcviku je praktické využití získaných znalostí při samotném letu. Praktický výcvik probíhá na letovém simulátoru Cessna 172SP s Garmin 1000. Pro zájemce je možné absolvovat praktický výcvik přímo v letadle Cessna 172 SP s Garmin 1000 a GFC autopilotem s Glass kokpitem.

Před zahájením kurzu doporučujeme nastudovat si Provozní příručku Garmin 1000.

Proč si vybrat Blue Sky Aviation

Distanční kurzy teorie s online výukou a video konferencemi

Studijní materiály v ceně kurzu

Zahájení kurzů teorie 6x během roku

Možnost individuálně přizpůsobit studium

Letecká škola v blízkosti Prahy

Vysoká úspěšnost našich studentů u zkoušek

Naše škola si díky Simulátoru Airbus A320 FNPT II MCC APS zajistila vedoucí postavení nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Simulátor  Airbus A320 FNPT II MCCsplňuje požadavky EASA pro výcvik pilotů Airline Pilot Standard (APS).

Letadlový park BSA tvoří letouny CESSNA vybavené moderní avionikou používanou v dopravních letadlech. Všechny letouny jsou pečlivě a pravidelně servisované.

Blue Sky Aviation je certifikovanou společností mezinárodní sítě leteckých škol CESSNA PILOT CENTER provozovanou výrobcem letounů Cessna, americkou společností Textron Aviation.

Pilotní výcvik od 0 až po profesionálního pilota dopravního letounu dle evropských standardů EASA. Získané licence a kvalifikace jsou platná ve všech zemích Evropské unie.

Nemáte dostatek vlastních finančních prostředků na výcvik? Pomůžeme vám zajistit financování vašeho pilotního výcviku.

Vyjdeme maximálně vstříc vašim potřebám a požadavkům jak ve výcviku, tak při pronájmu letounů. Letové i teoretické kurzy jsou formou individuálních lekcí, pouze instruktor a student.

Materiály pro studium teorie a testové otázky pro přípravu na zkoušky jsou pro vás dostupné non stop on-line i off-line prostřednictvím našeho unikátního e-learningového portálu. Oxford Aviation Academy učebnice pro výuku teorie jsou zdarma. 

Letadla pro vaše lety si rezervujete sami v našem on-line rezervačním systému.

Nabízíme vlastní ubytování pro studenty naší letecké školy přímo na našem letišti Kladno nebo vedle letiště Václava Havla v Praze – 20 min od nás.

Objednat kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.