Kurz VFR létání v podmínkách IMC

Dle standardu EASA: PART-FCL

Nácvik IMC létání na letovém simulátoru C172SP s G1000. Kurz VFR létání v podmínkách IMC je bezpečnostní kurz pro piloty. IMC neboli Instrument Meteorological Conditions, jsou takové povětrnostní podmínky, při kterých se létá za použití pravidel létání podle přístrojů (IFR). Kurz je určený především pro soukromé piloty létající za viditelnosti země (VFR) k nácviku pilotáže a zvládnutí letu v případě, že se dostanou do „špatného počasí“.

Předměty studia

IFR přístroje a postupy

Požadavky

Kariéra

Absolvování kurzu se nezapisuje do pilotní licence.

Popis kurzu

Vniknutí do podmínek pro let podle přístrojů (IMC) bez předchozího varování stále představuje vážné riziko a zůstává hlavní příčinou mnoha leteckých nehod po celém světě. Jakmile ztratíte v letounu vizuální kontakt se zemí, váš osud zavisí nejen na vašich smyslech, ale mnohdy také na vašich znalostech a schopnostech jak využít přístroje na palubě letounu. Vždy však platí, že bez odpovídajícího školení je tato situace obtížně zvládnutelná.

Kurz VFR v IMC je bezpečnostní kurz pro všechny VFR piloty, kteří chtějí být co nejlépe připraveni na nenadálé vlétnutí do mraku, jež pro piloty bez přístrojové kvalifikace, představuje extrémní nebezpečí. V kurzu se dozvíte, co dělat proto, abyste v takové situaci co nejvíce zvýšili šanci na přežití, také se ale budeme bavit o tom, jak se připravit, abyste se do takových podmínek v první řadě vůbec nedostali.

Součástí kurzu je teoretická příprava ve třídě a následuje výcvik na realistickém certifikovaném simulátoru FNPT II představující letadlo C172 s G1000.

Zájemcům o přístrojové létání doporučujeme náš kurz Základní přístojové kvalifikace (BIR(A)), kde získáte oficiální kvalifikaci pro přístrojové létání.


Celý kurz probíhá na certifikovaném letovém simulátoru FNPT II s kokpitem letounu Cessna 172 a vybaven avionikou Garmin 1000.

Obsah kurzu:

  • Prevence vlétnutí do oblačnosti
  • Rozhodování
  • Prevence během letu
  • Co dělat, když už se do oblačnosti dostaneme

Proč si vybrat Blue Sky Aviation

Distanční kurzy teorie s online výukou a video konferencemi

Studijní materiály v ceně kurzu

Zahájení kurzů teorie 6x během roku

Možnost individuálně přizpůsobit studium

Letecká škola v blízkosti Prahy

Vysoká úspěšnost našich studentů u zkoušek

Naše škola si díky Simulátoru Airbus A320 FNPT II MCC APS zajistila vedoucí postavení nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Simulátor  Airbus A320 FNPT II MCCsplňuje požadavky EASA pro výcvik pilotů Airline Pilot Standard (APS).

Letadlový park BSA tvoří letouny CESSNA vybavené moderní avionikou používanou v dopravních letadlech. Všechny letouny jsou pečlivě a pravidelně servisované.

Blue Sky Aviation je certifikovanou společností mezinárodní sítě leteckých škol CESSNA PILOT CENTER provozovanou výrobcem letounů Cessna, americkou společností Textron Aviation.

Pilotní výcvik od 0 až po profesionálního pilota dopravního letounu dle evropských standardů EASA. Získané licence a kvalifikace jsou platná ve všech zemích Evropské unie.

Nemáte dostatek vlastních finančních prostředků na výcvik? Pomůžeme vám zajistit financování vašeho pilotního výcviku.

Vyjdeme maximálně vstříc vašim potřebám a požadavkům jak ve výcviku, tak při pronájmu letounů. Letové i teoretické kurzy jsou formou individuálních lekcí, pouze instruktor a student.

Materiály pro studium teorie a testové otázky pro přípravu na zkoušky jsou pro vás dostupné non stop on-line i off-line prostřednictvím našeho unikátního e-learningového portálu. Oxford Aviation Academy učebnice pro výuku teorie jsou zdarma. 

Letadla pro vaše lety si rezervujete sami v našem on-line rezervačním systému.

Nabízíme vlastní ubytování pro studenty naší letecké školy přímo na našem letišti Kladno nebo vedle letiště Václava Havla v Praze – 20 min od nás.

Objednat kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.